Stuhia-Gjelbert


Vica Te Forta

Rugova , Gjorgji dhe Milloshi

Jon kon Rugova me Dacin , Gjorgj Bushi me Klintonin dhe Milloshi me Tadiqin edhe kan pas me u munu me shti Dacin Klintonin edhe Tadiqin me kcy prej katit 100
Gjorgj bushi:Klinton shko kce . Klintoni per inati nuk ka kcy
Milloshi:Tadiq shko kce . Tadiqi nuk ka kcy
Rugova:Dac paja veq pak . (i ka thon diqka nvesh edhe o shku Daci e ka kcu)
-Gjorgji edhe Milloshi e pyeten:Qysh mujte me shti me kcy ?? Rugova:Valla une i thash mos kce ai per inati shkoj e kcej

---

Shqiptari , Gjermani , Amerikani dhe Shkau

Jon kon qita 4(Shqiptari , Gjermani , Amerikani dhe Shkau ) edhe tash osht kon aeroplani tu u rrzu edhe piloti iu ka thon merrni gjuni diqka nga sendet e juve se osht ranu aeroplani shum e munet mu rrzu !!
Ne Amerike:Amerikani ka gjujt pare . E kan pyet pse pi gjun ky iu ka pergjigj se kemi shum
Ne Gjermani:Gjermani ka gjujt raketa . I kan thon pse po gjun raketa ?Ky:Se kemi boLL
Ne Kosove:Shqiptari e merr dhe e gjun shkan . I kan thon kta pse e gjujte shkaun?Ky ka thon:-E gjujta se shkije kemi boll n'KS


Po hinë gjeli në kotec me pula, kur po e sheh shotani i ka ranis pulat dhe po i maltreton seksualisht. Çka je ka bonë bre, qu dil jashtë - po brtet gjeli? Mos me shti qetash mu shtri si i coft, e mandej krejtve me ju pre - po kercenon shotani.

Pasi qe te menqmit po ju leshojnë rrugen, budallat po e udheheqin boten.

Më shumë se gjysmen e rroges po e jap për ndihma humanitare. Gruas dhe femive.

Katastrof është, kur te bonë kille, aq sa te shkon keri

u kan nje vajze me fustan te shkurt ka qen ftofte dhe duke exur e takon ni student dhe i thote a ki te ftofte vajzes,vajza ja kthen nuk kam te ftofte se i kam shperetin me veti ,studenti ja kthen a ka mundesi me ma pjek kallamoqin. hahahahahah

Ndalet kompjuteristi para pompes se benzines per te marre benzine.
-Punetori aty prane e pyet:
-95 apo 98?
XP nese mundet ia kthen kompjuteristi


Nje njeri i pite kishte hypur ne autobus te tre sheshirat dhe ju kishte ulur ngat nje zonje dhe i kishte thene pse zonje jeni kaq e shemtuar zonja ju pergjigj shuj more mos fol qe koke i pite , po e vertet asht qe jom i pite po mu me kalon neser

E kish pase vet nje njeri hoxhen a ka ma te keq se dreqi hoxha po i pergjigjet tha po e kush asht ai
Hoxha tha ishin pase kane dy vllazen edhe kishin pase desht mu da i dane krejte senet edhe i kishin pase pase edhe dy lope edhe e marrin njani njanen lope e tjetri tjetren edhe njanit vlla i cofe lopa edhe vllau i madh e ka lopen edhe i jepe tamel vellaut te vogel edhe ky i vogli sa here qe e merre tamlin per vellaut i thot hej ishalla te cofe lopa tha hoxha e qeky asht ma i keq se dreqi

ISHIN --pase shty si zakonisht shqiptari amerikani gjermani kush po shan mas shumti aty kan qene me publik e me juri
poo hin gjermani po shan 30 min edhe spo din ma qka me thane
po hin amerikani 1 ore po tani ma spo din as ky qka me thane
tu hi shqiptari ne prag te deres me ne thu edhe ja nise tu e sha pragun e dere ata qe e ka maru e ata qe e ka pre drunin ne mal ata qe e ka pru e qeshtu ren njo 1 ore e 30 minuta tani del aty para publikut edhe thot ku asht veni per mu ule me sha


NANO N`KINE
>Shkoi Fatos Nano per vizite ne Kine dhe kinezet e pyeten se sa banor
>I ka
>Shqiperia.
>Ai tha: 3 milion e fjuu…
>Po pse nuk keni ardhe krejt te rrime pak?

>TROTUARI
>E dashur, kalojm ne trotuar se po na shkel me automobil naj budall,
>Po I
>thot djali I qytetit dashnores katunark.
>Kaluan ne tretuar dhe ecen e ecen e dikur po I thot vajza djalit.
>E ku ashtu ma qaj trotuari se mu kputen kamt tue ec bre!


>PAK BRE
>Hasa e vet Hysen
>Sa bojn 1+1?
>Hysa ja kthen 2
>Hasa: Pak bre nonen!!!!

>AUTOBUSI
>Takohen dy shoqe ne autobus.
>A je martu? E vet shoqja shoqen!
>Jo!
>E qka po pret?
>Autobusin !!

>VARDISJA
>A i don grat nervoze?
>Jo!
>A I don grat qe kerhasin ne gjum?
>Jo!
>A I don grat e ftofta, frixhide?
>Jo!
>Ani qka dreqin pra po I vardisesh grus teme?

>PREZENTIMI
>Ka qene shqiptari dhe amerikani, ulen ne nje lokal. Afrohet
>kamarieri dhe e
>pyet se pari amerikanin: -cka doni te pini? - Ai thote Gjoni Voker
>Viski.
>Shqiptari thote: -Shaban Teslica Koka kolle, kujton se duhet te
>prezantohet
>se pari!!!


>LEPURI PIANEC
>Shkon lepuri ne kafe te arushes edhe bertet: biiiiiiiiiiiiiima nje
>biiiiiiiiiiiiiiiiire!
>Arusha thote: birren po ta bi vec edhe njehere me bo me bertit te
>gozhdoj me
>gozhda.
>Te nesermen mbrema vjen lepuri prape dhe e thirr arushen, eja ketu:
>A keni
>gozhda?
>Arusha thote: jo! Lepuri prape bertet biiiiiiiiiiiiiiiima nje
>biiiiiiiiiiiiiiiiire.

>VETEM NJE HER
>-"Sikur te mund te lindeshe edhe nje here, qdo te deshiroje te
>behesh?" - e
>pyet njeriu shokun e vet.
>-"Paj, qte them, ndoshta do te deshiroja te lindi kali" - ia kthen
>ky.
>-"Jo, jo, nuk ben dy here te lindesh i njejte" - ia kthen shoku

>DOKTORI
>Njoni shkoj te doktorri mu snku për gjum:
>-Doktor qe ja ni muj hiq sosht ka më merr gjumi natën.
>-Ani a qe ni muj pa gjum je tu nejt a?
>-Jo po flej ditën.

>ShUPLAKA
>Nji dit ma hini baba shuplak,
>e kum ni se s'bon me ja kthy babes doren, t'ju kum kthy shkelma.
HAHAHAHHAA

>I Love You
>Hasa me femnen e vet angleze:
>HASA: I love you!
>ANGLEZJA: I love you too.
>HASA: I love you three.

>BOMBJA
>Hasa e mëson Hysen mi përdor bomben e dorës:
>HASA: E hek siguresen, pret deri ne 3 e masandej e gjun bomben. A pe
>merr
>vesh?
>HYSA: Po mor qysh jo.
>Mas nja 5 minutave dul Hysa pa duar:
>Hysa: Koka kon e prisht kjo bomb se sahati hala 14:05, e   kjo krisi........Mir Se Vini !